Nasi księża

W naszej parafii pracują księża:

1). Ksiądz proboszcz Marian Wikar

Ur. 8 lipca 1954 r., w Sanoku, pochodzi z Limanowej-Sowlin. Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 r. Posługiwał w Chomranicach, Chorzelowie, Kamienicy, Iwkowej, Szachtowej (jako proboszcz). Od roku 1999 proboszczuje w Łysej Górze. W pracy duszpasterskiej pomaga mu wikariusz, ks. Mgr Mariusz Ogorzelec.

Chciałbym, żeby parafia była żywą cząstką Kościoła, gdzie wszyscy czuliby się jak jedna rodzina; aby wierni byli coraz bardziej odpowiedzialni za życie swej wspólnoty, chętnie odpowiadali na propozycje duszpasterskie, odważnie i zadecydowanie świadczyli o Chrystusie. Coraz więcej jest dziś ludzi ubogich nie tylko materialnie, ale i duchowo. Niesienie im pomocy jest naszym obowiązkiem. Cieszę się, że praktycznie każde wołanie o pomoc znajduje zrozumienie i oddźwięk wśród wiernych.

Naszą wielką troską jest młodzież, która wymaga dziś szczególnej ochrony przed różnorakimi zagrożeniami. Jak dotąd młodzi w parafii pięknie angażują się w życie Kościoła, biorą udział w nabożeństwach stanowych i modlitewnych dniach skupienia, aktywnie włączają się w liturgię-młodzieńcy, także ci, którzy są już studentami, przyjeżdżając do parafii, chętnie stają przy ołtarzu, by czytać słowo Boże. Napawa to radością i nadzieją.

2). Ksiądz wikariusz Mariusz Ogorzelec

Ur.  17 kwietnia 1980 r w Tarnowie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie w roku 2005 i otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Księdza Biskupa Wiktora Skworca. Pracował w parafiach Bolesław (dekanat Szczucin), Dąbrowa Tarnowska, Dębica parafia Matki Bożej Apostolskiej. W latach 2012 - 2015 pracował jako kapelan szpitala w Dębicy. Od 14 lutego 2015 r pracuje w naszej parafii w Łysej Górze. W parafii zajmuje się katechizacją w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Jest opiekunem ministrantów i lektorów oraz  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.