OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2018r.

 

1.    Dziś IV Niedziela Zwykła.  Kolejna niedziela synodalna.  Naszą modlitwą obejmujemy  naszą  Diecezję Tarnowską  i zatrzymujemy się nad duchowością naszej diecezji.  W tradycji polskiej ostatnia niedziela śpiewania kolęd i dekoracji świątecznej.  Po Mszy św. o godz. 11.00 pożegnanie Żłóbka Bożego.  

2.    Msze św. w tygodniu  w poniedziałek , wtorek  i sobotę o godz. 7.00 rano. W środę, czwartek i piątek Msza św. będzie rano i wieczorem. 

3.    W środę o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.    O prowadzenie Różańca przed Nowenną prosimy Różę M. B. Nieust. Pomocy.

4.    W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek , piątek i pierwsza sobota miesiąca.      Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 16.00.    

5.    W czwartek o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie  Najwyższym  i Wiecznym Kapłanie.  Po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.  Na Mszę św. zapraszamy młodzież  z klasy III Gimnazjum  z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami.  Na spotkanie zapraszamy również kandydatów do Sakramentu Bierzmowania  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

6.    W piątek  wypada  święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.  W tym dniu modlić się będziemy  za wszystkie instytucje zakonne , za kapłanów , siostry zakonne i braci zakonnych .   Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00 , 15.00 i 17.00 .  Pół godziny przed każdą Mszą św.  możliwość  skorzystania  z pierwszo piątkowej Spowiedzi św.         W czasie  każdej Mszy św. poświecenie gromnic. Składaka przeznaczona będzie  na Zakony Klauzurowe w naszej diecezji.

7.    W sobotę o godz. 7.00 Msza św.  wotywna  do Matki Bożej .  Po Mszy św. Różaniec i nabożeństwo  wynagradzające za grzechy i zniewagi  raniące Serce Maryi.

8.    W przyszłą niedzielę wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu.  Msze św. o godz. 8.00 , 11.00 i o  godz. 17.00. 

9.    W liturgii tygodnia wspominamy:  w środę Św. Jana Bosko ,  kapł. , w piątek Ofiarowanie Pańskie,  47 rocznica świeceń biskupich   Ks. bpa Władysława Bobowskiego-seniora.  Składamy Mu  serdeczne  życzenia  i obejmujemy Go modlitwą.  

10.                       Dziękujemy za ofiary złożone na Fundusz Parafialny. 

 

11.                        W sobotę  zbiórka ministrantów  i lektorów.  

Contribute!
Books!
Shop!